Katalog

Wiek
Liczba elementów

Tomek i Przyjaciele 

produktów na stronę
Pokazano 16 - 25 z 25 produktów
Pokazano 16 - 25 z 25 produktów

Wszystkie dzieci kochają pociągi. Wielkie lokomotywy ciągnące dziesiątki wagoników potrafią zainteresować malucha na kilka dłuższych chwil. Trafnym była animacja książeczek Parowóz Tomek i jego przyjaciele, znanej z tytułu Tomek i Przyjaciele, która od blisko 30 lat jest jedną z ulubionych. Zajrzyjmy więc do świata pociągów, które pędzą po wyspie Sodor.

Narodziny Parowozu

Entuzjasta kolei Wilbert Awdry siadając wieczorem przy łóżku syna Christophera nie czytał mu napisanych już bajek. Zamiast tego opowiadał o wymyślonym przez siebie parowozie Tomku, który był najzmyślniejszą i najsprytniejszą maszyną w całym Sodor. Przysłuchująca się opowiadaniom żona Wilberta Awdry namówiła go, by zaczął spisywać kolejne historie. W ten oto sposób, od 1947 roku pasjonujące przygody przyjęły formę książeczek i zagościły w domach dzieci.

Zahipnotyzowany pasją ojca, dorosły już Christoph kontynuował pracę swojego ojca i wymyślał oraz opisywał dalsze losy Tomka, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

Nieustanna popularność opowiadań była impulsem do stworzenia animacji o tym samym tytule. Pomysłodawcą był Britt Alcroft, który do współpracy zaprosił znamienite osobistości. Oryginalna wersja serialu ukazała się w 1984 roku. Dość powiedzieć, że przez prawie dekadę narratorem był genialny muzyk Ringo Starr — członek grupy The Beatles.

Zapraszamy na wyspę Sodor

Na malowniczej wyspie Sodor znajduje się piękna parowozownia, która jest domem dla wesołych i pracowitych lokomotyw. Wśród nich jest oczywiście Tomek — niebieska maszyna z numerem 1 na boku. Wesołe usposobienie Tomka sprawia, że ma on wielu przyjaciół. Od pierwszego odcinka jego towarzyszkami są wagoniki Ania i Klara, a w kolejnych dołączają do niego parowóz Edek, zielona lokomotywa Henio, największa lokomotywa Gabryś (w oryginalnej wersji Gordon), uwielbiająca czystość lokomotywa Kuba (James), maleńki Piotrek, tramwaj kolejowy Tobik oraz pierwsza kobieca lokomotywa Emilka. Wszystkie one należą do elitarnej Parowej Drużyny, wszystkie się uzupełniają, pracują i pokonują przeciwności losu. Chociaż czasem na wyspie Sodor — podobnie, jak w codziennym życiu — pojawiają się nieporozumienia i trudności, to finał zawsze okazuje się pozytywny.

Niezwykła bajka

Tomek i Przyjaciele to nie jest zwykła bajka jakich wiele, to serial i książeczki, które w prosty i oczywisty sposób przekazują cenne informacje. Do Parowej Drużyny dołączają inne lokomotywy, a każda z nich niesie ze sobą nową przygodę i nowy morał. Bajka Tomek i Przyjaciele nie jest dedykowana wyłącznie chłopcom, z równym uwielbieniem i zaciekawieniem oglądają ją także dziewczynki — wszak to historia chłopców i dziewczyn ukryta w postaciach kolorowych parowozów, nowocześniejszych lokomotyw i wesołych wagoników.

Ostatnio oglądane

Brak produktów

Menu

Porównaj 0